| Stefania_Diana_1998 a întrebat:

Am si eu o intrebare. Faceam treaba si m-am taiat la mana foarte rau. Am fost la farmacie iar doamna de acolo mi-a spus ca trebuia sa ma fi dus la spital sa-mi puna copci. Mi-a dat in schimb niste hartiute ft subtiri pe care le-am lipit pe rana. Inca de cand m-am taiat eu mi-am simtit degetul amortit dar doar pe partea dreapta. Au trecut 12 zile si amorteala nu a disparut. Farmacista mi-a spus ca mi-am taiat un nerv si din cauza asta il simt asa si ca e posibil sa nu-si mai revina dar eu stiu ca daca nu mi-as fi taiat nervul nu as mai fi putut sa-mi misc degetul iar eu nu am aceasta problema. Poate cineva sa-mi spuna ca a patit ceva asemanator sau daca are vreo idee daca o sa-mi mai treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| elena97890 a răspuns:

Ti.ai taiat un nerv si asa vei ramane pe viata, farmacistii stiu ce zic deci pe viitor ar trebui sa ai incredere in ei si sa te duci la spital, vei regreta ca nu iti vei mai simti degetul vreodata

| Stefania_Diana_1998 explică (pentru elena97890):

Imi simt degetul dar este putin amortit pe o parte si ma cam deranjeaza. atata tot.

3 răspunsuri:
| gheorghe699 a răspuns:

Obligatoriu,mergi la doctor, nu inteleg de ce nu ai fost pana acum, chiar te joci cu sanatatea ta. daca nu esti asigurat(a)..mergi la urgente, sa te coasa daca se m-ai poate, sau sa iti prescrie un tratament, nici un antitetanus, nu e de neglijat

| Karolla a răspuns:

Ti-ai taiat un nerv, nu toti nervii de la mana. Si rau ai facut ca nu ai mers la chirurgie sa-ti puna copci. Acum, ramai cu sechele pe viata, din prea multa desteptaciune.