| Elena9328 a întrebat:

Buna.Am si eu o mica intrebare.
Zilele trecute mi s-a facut vaccin de hepatita B, in urma unor analize de sange. Mi s-a facut iar o programare peste 3 luni pentru al 2 lea si la 6 luni cel de al 3 lea.
Vreau sa stiu de ce mi s-a facut acest vaccin. Ca am hepatita B sau ca sunt suspecta si mi l-a facut ca sa nu iau acest virus? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Vaccinul de hepatita B se face ca sa PREVINA infectarea cu hepatita B!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Că ești prea inteligentă.

Ia zi, vaccinul Covid îl faci ca să te vindeci de Covid sau ca să nu îl iei pe viitor? Deci cred că îți dai și tu seama cât de stupidă e întrebarea.

| 1234568807 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vaccinul de covid il faci pentru a evita forma severa