| alina_5726 a întrebat:

am si eu o prb poate va parea ciudat ceea ce o sa va zic dar totusi...cand satu pe burta simt ceva care se zbate in stomac.va rog sa nu radeti. oare ce oiate fi e ceva grav? din cate am inteles cica nu asa e normal la unii...acum nu stiu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| 80Cris a răspuns:

Ti se contracta stomacul... poate. Daca se repeta si aceste contractii ( miscari pe care le simti tu ) sunt dureroase, se repeta des sau sunt insotite de greata, voma, aciditate, atunci da, du-te la medic pentru a ti se face o ecografie. Numai bine!

| SlowLikeSnow a răspuns:

In stomac sa ti se zbat muschii de deasupra stomacului? daca e deasupra nu-ti face brobleme ca sunt muschii "infierbantati" daca e in stomac poate iti este foame daca nu, du-te la doctor.papa

| Alexandra_3922 a răspuns:

Nu e grav si mie mi se intampla uneori cand stau p burta sa simt ca mi se misca ceva in burta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba voi sunteti seriosi.happy. depinde cat de grasa esti...in general la toate persoanele si in special la cele longilin astenice in epigastru se simt pulsatiile aortei abdominale.asa ca alina draga bucurate cand simti pulsatii in burta, iti mentin in viata "creierul"

| Vlad132 a răspuns:

Du-te la doctor