| Marisa7 a întrebat:

Am și eu o problemă. Acum 5 zile mi-am făcut o extracție de măsea. Am mai făcut una când eram mai mică, dar nu mă durut nu nimic. Însă de data asta de 5 zile noapte și zi am niște dureri infernale de măsea, dar nu numai și de ureche si cap foarte puternice.
Dar stați să vă mai zic una, M-am dus frumos la dentistul meu care îl aveam de 5 ani și nu am avut problemele eu cu gândul că el mi-o face nu-i problemă. Când colo pune pe cineva încăpător "în practică" Să zicem, să îmi facă mi-e măseaua.
Mă gândesc că acel băiat cu nu îl pot numi bărbat ca era foarte tânar să nu cumva să mă fi atins cu polizorul că acel om fără creier mi-a crapat-o în 2 cu polizorul să nu cumva să mi fii atins maxilarul că oricum nu simteam nimic de la anestezie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi inapoi la dentis si vezi ce se intampla, ca nu-i normal sa mia doara atata dupa atatea zile.
Cat privesc stagiarii, ai dreptul sa refuzi sa ti se faca lucrari de catre un stagiar.

| Jonas94 a răspuns:

Bună seara,
Depinde foarte mult, ce măsea ai scos și dacă a avut infecție. Dacă a avut infecție, ar trebui și un tratament cu antibiotice, după extracție.

| Marisa7 explică (pentru Jonas94):

Bună! Nu, nu am avut infecție și nici măseaua de minte nu am scoas'o, ci o simplă măsea de pe parte dreaptă jos.