| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema ..luna trecuta mi-a venit menstruatia pe data de 3 si am fost 5 zile pe ciclu.si pe data de 28 am fost iar... care credeti ca este problema? Luna viitoare o sa fiu iar asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, este posibil happy
Din 3 august până în 28 august sunt 25 de zile - deci, este posibil ca să ai un CM de 25 de zile ( e puţin mai "scurt", dar este acceptabil )!

Un CM normal durează între 25-35 de zile, cu o medie de 28-30 de zile.

Deci, următoarea menstră ar trebui să-ţi vină cam prin 22 septembriewinking

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Buna ioana, nu cred ca este nici o problema, ar putea fi o dereglare hormonala, ori ai facut ceva efor sau ai racit, daca nu pur si simplu asa este organisumul tau u vad de ce ai avea sa iti faci griji

| Hakuouki a răspuns:

Da.