| MARGARETA199734 a întrebat:

Anexita cronica poate deregla menstruatia?
Am 16 zile întârziere, am luat 7 zile antibiotice pentru asta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Tian44 a răspuns:

Da, afecteaza toate functiile, ar trebui sa mergi la medic. nu e de joaca cu asemenea problema

| MARGARETA199734 explică (pentru Tian44):

Am fost
Plus de asta nu sunt in România sa îmi dea tratament bun
E închis tot acum, Antibioticele alea mi le-a dat medicul prin telefon

| Tian44 a răspuns:

Incearca sa opresti administrarea de antibiotice daca au trecut zilele recomandate si ia medicamente anti inflamatoare si fa urmatoarele:
Urmatoarele plante se pot folosi atat intern (sub forma de ceai, 2-3 cani/zi), cat si extern (spalaturi vaginale, o data pe zi sau o data la doua zile, bai de sezut caldute, 2-3 zile pe saptamana). Astfel, puteti apela cu incredere la: musetel, galbenele, cimbru, iasomie, traista-ciobanului, coada-racului, soc, salvie, urzica, scoarta de stejar, muguri de plop negru, cretisoara, coada-soricelului, frunze de nuc. Se pot aplica si comprese calde cu coada-calului (incalzita la abur), cu bitter suedez (se aplica pe piele in prealabil crema de galbenele) sau cu tarate calde. Atentie la spalaturile vaginale, nu abuzati, deoarece pot perturba echilibrul florei vaginale. Se pot face bai de sezut calde si cu sare de mare.