| Corina64 a întrebat:

Bună, ați mai resimțit înțepături în sâni imediat după ovulație? Deja am intrat în sindromul premenstrual de 2 zile. Sânii au început să mă doară iar la stângul simt un disconfort aproape continuu, înțepături ușoare. Am mai avut așa dar parcă acum este mai rău ca înainte. Sfaturi vă rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la ginecolog sa te consulte, noi nu suntem medici si nu stim

| Corina64 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am înțeles, totuși am dori și părerea unei femei care experimentează așa ceva.

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca senzatia este asociata menstruatiei nu ar trebui sa te stresezi. Abia daca dureaza mai multe zile/saptamani e motiv de ingrijorare.

https://institutulsanului.ro/......uie-facut/

| Corina64 explică (pentru dullcat):

Mai am undeva la 10-11 zile până la menstruație, de obicei sindromul premenstrual mă afectează chiar și cu 2 săptămâni înainte de menstruație. Mulțumesc!