| DJMryo a întrebat:

de ce am cateva piete albe pe unghii, de la ce este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate fi de la lipsa de calciu si zinc

| LifeIsOverrated a răspuns:

Lipsa de calciu clar. Am la mana dreapta la 3 unghii mai proeminent mai mult de jumatate din unghie acele ''pete albe''. Obisnuiam sa ma dau cu oja ff des. Ai mai auzit tu ca ''oja mananca calciul unghiilor''. Mie de la asta mi se trage cel putin. Acum astept sa creasca unghia si sa dispara petele albe pentru ca se vedea f urat. Rezist greu pentru ca imi placea f mult sa ma dau cu oja.