| FakeSmiley a întrebat:

De vreo 3-4 zile, aproape de fiecare data cand veau lichide imi simt stomacul "plin" ca atunci cand nu mai poti sa bei sau mananci nimic si imi da asa o stare de " rau ". Cand ma simt asa, nici nu prea pot sa ma misc,simt apa cum " se misca ". Ar putea fi ceva grav? (, iar ca o paranteza, acesta poate fi si un fel de simptom de sarcina? Asta e doar din curiozitate, ca stiu ca nu ar avea cum dar prefer sa aud si parerea voastra)
Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu vad nici o legatura intre pre-a plinul stomacului si o sarcina. Stomacul este sus, sarcina se intampla jos, 2 intrari separate, 2 functii total diferite!

| cocomarlaMaria545 a răspuns:

Eu nu cred ca esti insarcinata una sa fie sa te simti plin si alt ceva e sarcina. Daca vrei sa vezi daca o a ai copil poti sa faci test e un aparat cu care daca iti apare doua linii esti insarcinata si acest aparat trebuie sa faci pipi si are un loc special pentru pus pipi acolo si o sa vezi rezultatul.

| FakeSmiley explică (pentru cocomarlaMaria545):

Stiu ca pot sa fac, si stiu ce e un test laughing, aia era doar intrebare suplimentara, dar la intrebarea principala nu ai idee de ce ma simt asa?