| Ellliiii a întrebat:

deci:

De 1 saptamana tusesc am urmat un tratament cu antibiotic. in momentul de fata tusesc ras (uneori se "rupe" tusea uneori nu) Mi-al cumparat niste pastilute mentolete de la farmacie"halls"

Ideea e ca maine plec in tabara si am nevoie de un remediu ceva urgennt si sa`si faca efectul cat mai repede posibil

Va imploor help me

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| emima a răspuns:

Fervex este bun in cazut tau si faringosept

| cherrybomb a răspuns:

Tusin forte si expectorant trece imediat

| w3xuLik a răspuns:

Buna simona01, incearca sa bei ceai cu Fervex(ceaiul sa fie fierbinte) dupa care incearca Trachisept(un fel de pastilute care au si un antibiotic destul de puternic). Daca nu incearca Oscilococcinum e foarte bun happy orice ai alege iti urez insanatosire grabnica si distractie in tabarawinking
w3xuLik