| anonim_4396 a întrebat:

Bună, după 6 ani de menstruatie cu întârzieri, menstră abundentă cu cheaguri...luna aceasta nici nu știu dacă sa o numesc menstruatie, am avut timp de 5 zile doar câteva picături maro. De 3 luni am probleme cu mancarime vaginala, nu îmi trece de la niciun tratament. Doar ca luna aceasta este din ce in ce mai rau, nu pot avea nici contact sexual pentru ca am o durere groaznica de penetrarea propriu-zisa.
Ps: luna viitoare am programare iar la gineco.
A mai pățit cineva asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medic nu astepta sfaturi diagnostice pe TPU, medicul ginecolog te asteapta in cabinet, mergi la el si intreeaba l

| dullcat a răspuns:

Buna.Cand ciclul menstrual este dereglat si ai mancarimi, iritatii etc. este recomandat sa iei o pauza de la viata sexuala.Te sfatuiesc sa mergi la alt medic daca cel actual da dovada de incompetenta si nu iti trece cu nimic.