| AdrianaL30 a întrebat:

Imi spuneti va rog niste metode simple de albire a dintilor? Funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dєєa a răspuns:

Buna!
Nu cred ca vrei sa cumperi vreun produs de la magazin(nu cred ca este recomandat sa cumprei produse scumpe si de care nu stii pera multe-mai degraba intreaba un dentist-va stii cel mai bine ce este potrivit pentru tipul tau de dinti).
Uite ce fac eu:mă spăl pe dinți dimineața, punând puțin bicarbonat de sodiu pe periuța(se cumpără de la magazin-o punguță nu costă mai mult de 1 leu și 50 de bani), apoi pun câteva picături de lămâie.
Nu trebuie sa te speli pe dinți cu bicarbonat și zeamă de lămâie prea des(eu ma spăl cu ele o data la 3-4 zile), deoarece te vor durea gingiile ( am pățit-o și eu ).Si seara ar cam trebui sa te speli pe dinți, se vor ''curata și albi'' puțin mai repede. Sper ca te'am ajutat, alte soluții ''ieftine și ușoare'' nu mai cunosc.
O să-ți scriu mesaj privat daca aflu alte soluții 'noi''.Pa-pa.

Fundiță?

| AdrianaL30 explică (pentru Dєєa):

Multumesc! Cam in cat timp se vad rezultatele?

9 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Cu pasta facuta din capsuni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
http://m.protv.md/......etode.html
De asemenea, te sfătuiesc să urmăreşti şi acest videoclip http://www.youtube.com/watch?v=yDlZN40irTI
Te pup!

| andru10best a răspuns:

Eu i-am albit cu Whitestrips de pe http://www.albirea-dintilor.com/ si chiar a functionat.

| andrw1929 a răspuns:

Spalate pe dinti Dimineata Dupa-amiaza
si Seara si intotdeauna dupa Masa!
Succes!

| 33stefy21 a răspuns:

Daca te speli dimineata, la pranz si seara cu pasta de dinti paradontax si dupa te clatesti cu apa de gura paradontax esti super tare... (asa fac eu si am dintii albi)

| VILLAtHeBestPlayer a răspuns:

Buna. Daca vrei dinti albi periaza dintii dimineata dupa fiecare masa si seara. Evita sucul vinul si evita sa manci multe dulciuri.

| AndreeaPaicu a răspuns:

Foloseste pasta de dinti cu fluor si dintii tai se vor albii in circa 2 sapt. La mine asa a fost... funda?

| Ddeeutza a răspuns:

Spala te cu pasta de dinti laughing) Ce alta metoda?happy