| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi niste metode de albire a dintilor cat mai rapide. Funda + vot!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| DeeeaA a răspuns:

Bicarbonat si zeama de lamaie. Te pup!

| Grimmjow69 a răspuns:

Cel mai important e periajul zilnic, si periuta, care e bine sa fie schimbata lunar.
Pastele de dinti sint cam la fel... aveti grija insa ca la un moment data aparusera pe piata ceva marci de paste de dinti speciale pentru albirea dintilor, si s-a constat prin studii ca ele contin ceva particule de silice (adica un fel de nisip) in concentratie mare si de dimensiuni mari, care poate duce in timp la eroziuni ale smaltului
pentru asta au fost si interzise in vest, la noi inca mai circulau, dar asta era cu citiva ani in urma.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Să te speli pe dinţi cât mai mult.

Răspuns utilizator avertizat
| AlexAleex a răspuns:

Pasta de dinti :o