| DiazAndreea a întrebat:

in ce alimente se gaseste vitamina B16? mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Vitamina B16 (dimetilglicina DMG)
-transforma colina in glicina;
-ajuta in respiratia celulara;
-ajuta in calmarea convulsiilor.
Din păcate nu poate fi obţinută direct din alimentaţie.

| anonimg a răspuns:

Am gasit ceva aici: http://forgetmedicine.com/vitamin-b16.html

Meat
Green Vegetables
Liver
Beans
Cereal grains
Coating of rice
Brewer's yeast
Grain
Seeds

| DraudeS a răspuns:

Gasesti in farmacii. In alimente, nu prea. Doar daca vrei sa mananci lucerna.

Sanatate!

| Anda_1113 a răspuns:

In alimentele natural amare.Samburi, migdale, etc. Daca intrebi cu scop terapeutic, te sfatuiesc sa folosesti produse organice nealtoite, pe cat posibil.Da mai multe info pe intrebare, de ex de ce intrebi, poate te pot ajuta...Sanatate!