| NoName000001 a întrebat:

Luni am plecat din Italia cu autocarul. Ca de obicei, din cauza presiunii ridicate, mi s-au înfundat urechile. Problema e că încă nu mi s-a desfundat una dintre urechi. Bănuiesc că e din cauza răcelii acumulate tot în timpul călătoriei. I-am zis farmacistei să-mi dea ceva pentru răcela, nas înfundat și urechi înfundate și mi-a dat Parasinus. Bineînțeles că nu-și face efectul în zona urechilor. Aș vrea să știu dacă e chiar necesar să fac o consultație O.R.L!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Mayuri a răspuns:

Daca in 48 de ore nu iti revii, atunci numai ORL-istul te mai scapa.

| hexer4u a răspuns:

Ti-as recomanda o baie fierbinte cu multi aburi

| NoName000001 explică (pentru hexer4u):

Am făcut asta o dată! Și cred că o ureche și-a mai revenit! (sau poate mi se pare pentru că cealaltă s-a înfundat mai tare) Dar o să mai încerc o dată! Merci!