| anonim_4396 a întrebat:

ma numesc Cristina, am 18 ani si am fumat asa zisa iarba legala mai exact ganja, spice, skunk, smoke timp de o luna aproape in fiecare seara si ma simt foarte ciudat cand nu fumez! Am stari de confuzie, neliniste, ma gandesc la tot felul de lucruri ciudate! poate o sa radeti dar am impresia ca am inebunit, simt ca sunt alta persoana, in corpul meu parca a intrat alt suflet, nu am cuvinte sa explic cum ma simt, imi e frica sa ma duc sa imi fac niste analize nu vreau sa se afle ca mam drogat imi e frica sa nu patesc ceva, dar am ajuns in stadiul in care numai stiu pe ce cale sa o iau imi e frica de viata numai pot sa iau unele decizii si in plus de asta am slabit foarte mult numai pot sa mananc numai pot sa dorm sunt foarte nervoasa si am inceput sa ma urasc si sa urasc tot ce ma inconjoara! nu stiu ce sa fac ca sa imi revin complet si sa fiu fata care eram inainte sa incep cu aceste droguri! e adevarat ca atunci cand fumezi iti dau o stare de bine orice ti se pare amuzant devii o persoana foarte diferita de ceea ce esti tu cu adevarat! nu pot sa imi dau seama care este explicatia la ceea ce mi se intampla mie dar imi doresc sa aflu si sa imi revin! ce pot sa fac in privinta asta oare mai am scapare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
121 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci draga mea te rog sa fii calma nu se intampla nimic cu tine, renunta o perioada si iti vei revenii esti doar putin speriata in urma efectelor secundare ale ierbii, fii calma nu vei pati nimic doar lasate happy

| RainDrop a răspuns:

Doamne fereste! Si cand credeam ca copii de 12 ani fac asta! Trebuie sa mergi URGENT intr-un loc de dezintoxicare, tu alegi, viata ta sau sa afle lumea ceva?

| PetroBlack a răspuns:

Cristina eu am prieteni de 15-18 ani care fumeaza prosti d-astea de mult timp si nu au nici pe dracu, i-am intrebat ce simt cand fumeazadrogurile astea usoare si au zis ca se simt mult mai bine si sunt foarte comicilaughing asta nu inseamna ca atunci cand nu fumeaza sunt EMOrolling on the floor) intr-un fel m-am amuzat de problema ta poate faci exces cine stie cate droguri fumezi pe seara si de ce nu te-ai abtinut dupa primele simptome d-astea de care zici. De drogurile astea te poti lasa si singura doar nu iei heroina, in cel mai rau caz te-ai intoxicat cu Marijuana (iarba, verde, ganja) În cazul intoxicaţiei cu cannabis, utilizatorii pot suferi de: mania persecuţiei şi paranoia; incoerenţă în vorbire; confuzie; anxietate; depresie; reacţii de panică; halucinaţii vizuale; delir; afecţiuni ale aparatului reproducător. Sper ca ti-am fost de ajutorkiss nu mai lua marijuana daca te ajuta, incerca si usor usor le lasi pe toatehappy

| Mihai7best a răspuns:

Un psiholog te poate ajuta si du-te la spital cat de repede

| traficanta a răspuns:

Ce raspunsuri de c a c a t rolling on the floor oameni buni? asta ori e o intrebare pusa la panarama ori s-a tampit lumea in ziua de azi

| Last1 a răspuns:

Satana e cu tine. spovedeste-te, aprinde 3 lumanari, vezi sa-ti aprinzi "batele" cu lumanarile, si daca te pocaiesti...cred ca vei putea fuma dublu big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca esti proasta. meriti! devil

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga mea totul e in mintea ta.sunt altii care fumeaza mult mai mult ca tine si de f multa vreme si nu au probleme de genul.incearca sa micsorezi doza de marfa din tigara treptat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da du-te la doctor dar sa nu-stie mama ta si tatal tau si nu zici nici-odata la nimeni

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna Cristina,
Ma numesc Radu, am 21 de ani. Nu sunt nici psiholog, nici psihiatru, nici credincios asa ca nu pot decat sa-ti dau un sfat ca de la om la om:
1. ar trebui sa te lasi. Ai remarcat si singura ca pe termen mediu si lung au un efect nefast asupra ta.
2. starea de fericire, relaxare pe care ti-o dau este cauzata de faptul ca interfereaza chimic cu sistemul nervos, afectandu-ti in mod artificial procesele de gandire. Simplul fapt ca iti modifica gandirea si perceptia asupra realitatii cred ca este motiv suficient pentru a te lasa.
3. Se poate intampla sa folosesti o viata intreaga si sa nu patesti nimic, asa cum se poate intampla si sa cazi de la vreun etaj inalt si sa nu patesti nimic. Atat ca in mod normal nu se intampla asa.
4. Fii atenta ce sfaturi urmezi. Internetul e plin de psihologi si medici inchipuiti, precum si de ce reuvoitori, sau de cei care au o opinie contrara majoritatii din placerea de a se contrazice. Incearca sa cauti ajutor in 'viata reala'. Poate la parinti, sau la medicul de familie, sau la psihologul scolii. Sau daca nu ti se par genul de oameni care te-ar intelege, sunt mereu altii, oameni specializati in asemenea probleme, care ar vorbi cu tine in cunostinta de cauza.
Gandeste-te, si vezi ce faci!

| toofreak a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie ca si tine! Eu m-am apucat din cauza grijilor si cred ca am innebunit din mai multe motive!

| Sophie90 a răspuns:

Du-te la biserica si roaga-te poate te ajuta cu ceva adica, na te veiu simti mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa sex si iti trece

| SERIOUX a răspuns:

Nu zic sa nu fumezi si sa te droghezi dar la partea cu drogatu las-o putin mai moale. uite eu am 13 ani si fumez, sincer imi face placere.Sa ma droghez inca n-am incercat desi am avut cateva oferte

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Terminati odata fratilor cu drogurile ca nu o sa mai apucati 30 ani. OMG

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 13 ani fumezi?laughing Traznitear. sa te droghezi? La 13 ani? Baaa iti f. ti metabolismul cu totul. Nu incerca si lasa-te de pipat; Puneti o intrebare. DE CE FUMEZ? castigi ceva daca tragi din tigare?! Arzi banii la parinti asta faci!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai...estiproasta rau fato :*,...

| geo9308 a răspuns:

Hai la un joint:X

| tarziu a răspuns:

Ce v'a apucat pe toti? nu vedeti ca e din septembrie intrebarea?

| Sconcsiş a răspuns:

Asta isi bate joc de noi! laughing)))

Apache
| Apache a răspuns:

Cristina fata mea esti o retardata! ...si putin imi pasa de retardatele ca tine! m-am saturat sa imi para rau de toate proastele care nu le duce mintea! esti demna de mila...

| Fear a răspuns:

Fato tot se va afla si poate ca vi prea tarziu ia decizia corecta iti va fi mai bine crede-ma!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sal Cristina happy! Hai sa iti zic o chestie. Daca tot simti nevoie sa fumezi iarba legala phbbbbt bleah (am fumat o data iarba legala si sincer am intrat in panica laughing am tras cam mult straight face ) trage din ce in ce mai putin... daca corpul simte nevoie si incet incet o sa le lasi happy. Sau daca nu trage mult de tot pana te duci la "morga" adica sa iti fie rau si pe urma poti sa te pui si in fund si in cap si tot nu mai tragi de aia happy eu de cand am patit cu panica nu am mai tras iarba legala si acum fumez maria sau hasis si tot mie se face rau putin... dar nu des foarte rar. sau fumez cand ma duc intr-un club. bafta si ai grija

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce ratataaaaa esti

Răspuns utilizator avertizat
| yuli98pink a răspuns:

'' Cand viata iti intorce spatele...prinde-o de fund.happy :* PooooP

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce sfaturi de **** numai de la copii idioti care habar nu au ce vorbesc da se plictisesc prea tare sa taca din gura. aceasta cristina probabil a si uitat de site-u asta dar inca se gasesc putoi care se lauda de ofertele lor ca ar fi putut sa se drogheze. ce pot sa va spun celor ca voi, succes in continuarewinking

| LeX_6975 a răspuns:

Cel mai simplu este sa te controlezi si du-te si vb cu un specialist toti is doftori pe site si experti oh go on... am fumat si eu o data nu de la shop am luat de aia pe bune si da am fost high apoi m-am culcat si m-am trezit fresh eram constient stiam ce`am facut cu o seara inainte si nu simteam nevoia sa iau iaroh go on deci si prostiile astea de la magazine is aiurite am vazut ca mai scrie somnifere pentru caini laughing deci mai bine ia si fumeaza o tigara normala mananca o pizza bea un suc si ii mai binehappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Auzi iti va trece trebuie sa ai vointa dar lasale, numai u poti spune nu, daca vei vrea in continuare sa faci asta nu vei mai scapa, daca ai fumat nu e un pericol te poti lasa, daca nu mai fumezi de acum te vei dezobisnuii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faptul ca ai consumat aceste "vicii" ca sa le zic asa, pot sa zic ca ai facut-o din curiozitate ca oricare altcineva. Dar totul are o limita, si e mai bine sa lasi paharul pe jumatate plin decat plin plin. La contactul cu ele corpul tau "si-a marit pofta de viata" ca sa zic asa, si cand nu le mai consumi acea stare de euforie dispare, dar tu esti tot aceeasi persoana, numai ca ti se pare ca esti fara "grai" din cauza ca ai consumat pana in momentul acela si pe urma ai redus ca sa zicem asa, ca sa poti sa iti revi cat de cat ar trebui sa renunti la ele pentru o vreme si pe urma dca vrei sa mai consumi, sa nu uiti ca totul are o masura happy, paa:*