| anonim_4396 a întrebat:

ma numesc Cristina, am 18 ani si am fumat asa zisa iarba legala mai exact ganja, spice, skunk, smoke timp de o luna aproape in fiecare seara si ma simt foarte ciudat cand nu fumez! Am stari de confuzie, neliniste, ma gandesc la tot felul de lucruri ciudate! poate o sa radeti dar am impresia ca am inebunit, simt ca sunt alta persoana, in corpul meu parca a intrat alt suflet, nu am cuvinte sa explic cum ma simt, imi e frica sa ma duc sa imi fac niste analize nu vreau sa se afle ca mam drogat imi e frica sa nu patesc ceva, dar am ajuns in stadiul in care numai stiu pe ce cale sa o iau imi e frica de viata numai pot sa iau unele decizii si in plus de asta am slabit foarte mult numai pot sa mananc numai pot sa dorm sunt foarte nervoasa si am inceput sa ma urasc si sa urasc tot ce ma inconjoara! nu stiu ce sa fac ca sa imi revin complet si sa fiu fata care eram inainte sa incep cu aceste droguri! e adevarat ca atunci cand fumezi iti dau o stare de bine orice ti se pare amuzant devii o persoana foarte diferita de ceea ce esti tu cu adevarat! nu pot sa imi dau seama care este explicatia la ceea ce mi se intampla mie dar imi doresc sa aflu si sa imi revin! ce pot sa fac in privinta asta oare mai am scapare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
121 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De mine sa moara mata de drogata infecta

| Filip23 a răspuns:

Cred ca cel mai important e sa ai in minte ca daca continui la 30 de ani vei fi o epava. Pt ca de la distrugerea sistemului nervos se distruge intreg organismul. Cel mai important este sa nu mai ai nici o legatura cu vreo persoana care consuma sau vinde astfel de cacaturi. Medicul o sa iti dea niste medicamente calmante, dar e importanta si vointa proprie.

| gudron a răspuns:

Dami id tau sau nr tau de tlf ca mi-e lene sa scriu stiu 2 posibilitati ca am trecut si eu prin asta si mersi lu dzeu ca mi-am revenit big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna, ma numesc sorin si sunt dependet de droguri de 15 ani(am 28 ani)daca esti din bucutesti du-te la spitalul CETTT Sf stelian sau la Dr. Cristina Hudita, medic primar psihiatru, doctor in stiinte medicale
Adresa: Str. Simon Bolivar nr. 3, Sector 1, Bucuresti (vis-a-vis de Ambiance Caffe)
Harta: Foloseste acest link pentru a vizualiza cabinetul nostru pe harta Bucurestiului.
Tel: 230 80 83
e cel mai bun doctor pe cazuri de consum de droguri

| kotys a răspuns:

Pai ii foarte simplu: Lasate de tigari si vorbeste neaparat cu medicul tau fara sa iti fie rusine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista o singura scapare si aia simpla inceteaza sa mai iei si incetul cu incetul iti vei reveni tu sigur ai o dependenta psihica. abtine-te farte de la ele si gata fii tare sunt o gramada de lucruri pe acre le poti face... in fine... aaa si inca ceva bea lapte in fiecare zi ai sa vezi ce minuni facewinking

| hominid dreak a răspuns:

Asa zisa iarba legala- legale sunt in capul lor de draci cu cine le-a legalizat. Urmeaza sfatul Brigaelei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In mod sigur ai scapare pentru ca constientizezi problema, ca si altii care au postat. Faptul ca doresti sa comunici poate face eficienta o terapie de grup sub o indrumare medicala specializata. Tine 80% de vointa si 20% de medicamente. Pentru unii care au postat aici rautacios, toata compasiunea mea! Degradarea lor este atat de grava incat problema ta, Cristina, este minora pe langa problemele lor, iar daca sansele tale de revenire sunt mari, la ei sunt nule. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga, nu mai astepta nici o secunda, du-te urgent la doctor, ai devenit dependenta! ACUM pana nu-i prea tarziu! NU MAI AI SCAPARE DACA NU TE DUCI!

| georgel96 a răspuns:

Du-te l-a OTV sau Acces Direct cu Madalin Ionesculaughing sa le faci la aia RATING laughing gata cu gluma IDEM Brigaela

| Zotta a răspuns:

HE, he frate acum e partea nasoala. Si eu fumam '' iarba matei" pe afara cu prietenii (iarba matii sa nu se inteleaga altceva -adica ref la pisicalaughing ) deci fa asa:1 zii lui maicata 2 urmeaza sfaturile ei 3 o sa fii bine. Nimeni nu-ti da sfaturi mai bune decat parintii happy. Pace TuTuRoR...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sigur ai scapare! Primul lucru pe care ar fi bine sa il faci e sa nu mai consumi acele ierburi. Sa rabzi starile prin care treci chiar daca iti este greu. Apoi, ar fi bine daca ai merge sa discuti cu un psiholog, sau, si mai bine, cu un preot. Sau altcineva, cu mai multa experienta, in care poti avea incredere. Si psihologul, si preotul au obligatia sa nu divulge ceea ce discuta cu pacientii, respectiv credinciosii. Sa nu-ti fie teama de asta. Si sa stii ca poti trece peste asta, si altii au putut! Ai incredere. E foarte bine ca vrei sa scapi. Vei reusi, cu ajutorul lui Dumnezeu! Daca vrei, scrie-mi poate reusesc sa te ajut cumva: neanicu2001. at. yahoo.co.uk

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de tine retardato!

| CDelia a răspuns:

Cristina daca nu sunt alte substante este o problema autoindusa. Sper ca nu asculti mereu Smoke on the water.

| radu_7288 a răspuns:

Cere un sfat la un preot

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te rog frumos sa iesi in primul rind din cercul de prieteni in care esti
si care te-au impins pe drumul asta si dupa aia incearca sa mergi sa vorbesti cu o doamna psiholoaga(sigur te va invata care este drumul
tau in viata).

| DevilLife a răspuns:

Bah *** fratilor...toti o faceti retardata. Da de ce? Jurati ca pe voi nu va manca palma sa trageti un joint, sa vezi si tu senzatia si sa simti mirosu' ala tare si intepator.Si lasati-o mai moale cu biserica si toate cacaturile de genu' pentru ca nu te ajuta nimic si nimeni in afara de tine. TU te distrugi si tot TU esti ala care te aduci pe drumu cel bun daca te tine vena... Un sfat pentru toti ce ard jointuri prin cluburi, renuntati la legale ca sunt mult mai daunatoare ca mary sau hash! Si pentru tine Cristina multa bafta si rabdare pentru ca doar tu te poti ajuta, tu trebuie sa fii tare si sa faci fata dorintei de a trage chiar daca simti ca numai poti

| kr.mdy a răspuns:

Va mananca undeva...suportati consecintele.

| anonim_7638 a răspuns:

Apache esti un idiot si un retardat!

| anonim_7638 a răspuns:

Drag Cristina, viata nu este usoara, trebuie sa lupti si sa mergi mai departe. Probabil ai nimerit intr-un anturaj nepotrivit. Din pacate, in ziua de azi multi tineri aleg sa se drogheze si sa fumeze ierburi. Nu au prieteni, nu stiu ce inseamna viata cu adevarat: sa mergi pe munte, sa mergi la aerobic, la fitness... ceea ce fac ei este o mare porcarie. Ingora-i pe cei care te jignesc, de fapt, ei sunt niste idioti si retardati. Sunt niste copii prosti fara niciun viitor. Pacat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da ai
nu mai fuma incearca sa te aptiii

| immortal a răspuns:

Stiu cum te simti si eu am fumat asa ceva da de 3-4 luni m-am lasat pentru ca deja simteam cum innebunesc! parerea mea este ca trebuie sa te duci la psiholog sau la dezintoxicare...

| SayCheesexD a răspuns:

Aruncale pe toate calmeaza'te, uitate la un film care iti place, asculta muzica vesela, iesi afara la plimbari, iesi cu prietenii [cei adevarati nu cei care te'au indemnat sa fumez ierburi], distreazate si o sa uiti de ele :]
Si cere ajutorul psihologului :]
El te'ar putea ajuta

Nu astept funda ca nu e un raspuns din ala pompos`
Am incercat sa te ajutt :]

| anutza_6129 a răspuns:

Upsss...pai trebuia sa te gindesti inainte a fuma...

| EvangelineDS a răspuns:

Esti dependenta de ele du-te la psiihiatru si la analize urgent

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cm te simteai

| Shane_1763 a răspuns:

Vai oameni buni, in special membrii TPU, nu mai cereti fundita ca cea care a pus intrebarea nici macar nu e membru aici daca nu ati observat! big grin
Este cineva anonim cu o problema si nu mai aruncati cu pietre!
Macar atat, sa nu ramana cu dezgust oricine viziteaza acest site.

| cristiansonix a răspuns:

Satana e

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai nu-i chiar asa periculoasa si eu fumez de un an si nu am nimic. e adevarat ce ai scris mai sus si nu are de ce sa-ti fie frica eu cun si persoane care fumeaza de 40 ani si tot asa sunt. dc crezi ca e mai bine sa te lasi o poti face.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bucur_beniamin@yahoo.com