| Luiza_Mihaela_1996 a întrebat:

Buna,mi-a intarziat ciclul 6 zile, am dureri de sani, scurgeri albe am dar nu dese, specific ca am avut relatii intime dar prietenul meu a avut grija sa ma protejeze.Nu am nici o stare care sa duca la o sarcina. Va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai avut mai multe relatii intime consecutive si neprotejate, in perioada fertila, atunci poti sa fii deja insarcinata.
Fa un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala!

| NicoleEazi a răspuns:

Durerile de sani sunt simptomele dinaintea unui ciclu, scurgeriile albe pot sa apara in mod fiziologic inainte de ciclu cu cateva zile sau dupa o ej......re a noptii precedente in caz ca nu ati folosit prezervativ si a eja...t inauntru. Daca ultimul contact sexual a fost azinoapte sau de 70 ore inca mai ai o sansa sa previi o sarcina nedorita cu escapel care se ia dupa 12 ore de la contact pana la 72 ore.

| someonesomewhereee a răspuns:

Probabil inca nu ai ciclul regulat.
se intampla la toate fetele sa mai intarzie sau sa vina mai repede, e in regula, nu iti face prea multe griji.