| Paulica61 a întrebat:

.Numele meu este Paula si am o problema pe care nu prea stiu cum sa o rezolv, asa ca am ales sa intreb aici poate imi raspunde cineva..Nici nu stiu cum sa incep! Problema se desfasoara astfel: In urma cu aproximativ 3 luni am avut infectie urinara pe care cred eu ca am vindecat-o cu niste ovule prescrise de medicul ginecolog..In urma cu 3 saptamani, simptomele de atunci au revenit..Adica aveam mancarimi,usturimi, arsuri la contact sexual si o scurgere de culoare alba. Au trecut si acestea, fara sa iau vreo pastila, insa acum am o mare durere cand partenerul meu ejaculeaza, nefolosind prezervativ. Mentionez ca acesta sangereaza uneori..Si chiar nu inteleg motivul.Ma poate ajuta cinevA? Multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Numai medicul te poate ajuta, nu gura lumii!

| Danysan a răspuns:

A luat si el de la tine infectia respectiva -Tu ar fi trebuit cat de cat sa stii ca infectile de natura sexuala se pot transmite de la un partener la altu -ba la tine poate sa nu te afecteze dar pe el dap.Plus ca nu te-ai vindecat cum trebuia -Mergi din nou la medic -Se pare ca infectia a recidivat.Plus ca ce ai de il lasi sa ejaculeze in tine -sau cum de te doare cand el ejaculeaza?-numai daca o face in tine presupun. Merge-ti Impreuna la Medic nu mai stati ca se pare ca i-ai transmis si lui o forma a infectiei tale!

| giony54 a răspuns:

Da este vorba de o candidoza care ai dat-o si partenerului, se trateaza dar trebuie sa faci niste analize, pana atunci sa faci spalaturi vaginale cu bicarbonat de sodiu alimentar dizolvat in apa calda, seara cel putin o saptamana.

| lolylolypops a răspuns:

Mergi la medic, doar el te poate ajuta!

| Maskeried a răspuns:

Da. Medicul. Misca-te acolo fara sa mai ezitezi. Chestia alba, e ceva normal la fete: curata vaginul in urma ciclului...sau asa stiam eu. Du-te la medic. Vorbesc serios.