| Evelina_8773 a întrebat:

puppy dog eyes Am un hamster de 3 ani, si in ultimu' timp am observat ca se scarpina incontinuu, ii curge unul dintre ochii, si il are umflat. Dati-mi o parere! Va rog! Ce are?
Fundaaabatting eyelashes Multumesc mult! :*:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Cred ca are conjuctivita. Du-l la un veterinar. Nu cred ca o sa moara din atat.

| trolololo a răspuns:

O sa moara cât de curând. Hamsterii trăiesc în medie cam 2 ani maxim 3. Al tău e deja bătrân.

| bruuu a răspuns:

Cred ca e racit, se intampla si la hamsteri.Hamsterul unei cunostinte a avut diaree, odatarolling on the floor

| SpatariuMihaela a răspuns:

Nu stiu ce are dar cel mai bine il duci la veterinar

| PonciK3214 a răspuns:

Speriel ca o sa faci tocanita din el daca nu o sa se lecuiasca, la animalele mele mereu functioneaza

| Litovoi a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa-l duci la veterinar.