| Andrusk2 a întrebat:

Am o bubita in zona vaginului mai exact cam pe buza. ce ar putea fi? Eu am citit ca este chist.
Se poate elimina prin baie? Adica sa fac baie cu apa calda-fierbinte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stim, mergi la medic trebuie sa te vadă, nimeni nu i ti poate da un diagnostic pe TPU, si medicul nu te poate consulta prin telefon, trebuie sa mergi in cabinet sa te dezbraci sa vada medicul ce ai acolo, si numai după ce el vede i ti pune diagnostic, da dragă ai un căș sau ai obubă sau stie el. Tu mergi la medicul ginecolog sa te vadă. Nu fă baie deloc cu apă fierbinte pana nu stii ce ai acolo poti declanșa o hemoragie si asta nu ai. Ce varsta ai? Bubița te doare te mănîncă? De cît timp o ai? Sanatate si fuga la medicul de familie cere i trimitere la ginecologie.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Un coș scuze.

| Andrusk2 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 25 de ani. O am de luni am observat. Nu ma doare, doar daca apas.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Andrusk2):

Multi înainte! Poate fi un coș dar este bine sa te vada medicul. Ca acum este in fază incipientă.

| GulubuntzBudulush a răspuns:

Ce-i aia wagin?

| GulubuntzBudulush a răspuns:

Camasa de noapte?

| bystefu a răspuns:

Poate seamana si cu herpes...baie cu apa calda BANUIESC ca ti-ai mai facut, si uite ca nu a trecut.