| IngerAlb a întrebat:

Am o intrebare. La 1, 65 m si 60 kg o fata poate fi considerata grasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Nu baga nimic in seama, eu am vazut fete si la 1, 60 si 70 de kg, aratau superb, Fund, sanii tot ce vrei.Nu erau slabanoage de le sufla vantul.Majoritatea barbatilor vor femei cu ceva carnita pe ele, depinde acum de tine ce doresti.Eu personal la 1, 82 - 1, 85 am 110 kg happy Poza e la avatar pe TPU aici.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU poate fi considerată "grasă"!
Oricum, dacă doreşti, precizează şi vârsta pe care o ai acum & îţi spun care este greutatea ideală...

Toate cele bune.

| Mariusika_Marius_1999 a răspuns:

La 1,65 trebuie da ai 65 de Kg normal si daca vrei sa fi ca manechinele alea care sunt doar piele si os trebuie sa ai 55 Kg

| welyo a răspuns:

Scumpo, imi pare rau sa-ti spun, dar ar trebui s-o lasi mai moale cu „savarina si eclerele". Nu de alta, dar la 1.65... 60kg am avut eu ca baiat când eram de 1.70...probabil ca lui Marius ii plac mai mult „chiftelutele" si pentru el fetele de 55kg sunt schiloade. Asa ca pana in 55kg ar fi cam destul pentru 1.65 ca fata.

| IngerAlb explică (pentru welyo):

Nu va mai dati cu parerea daca nu stiti. nu mananc deloc dulce.

| Alexandra152014londra a răspuns:

Nu. eu am 1.70 m si 60 kg cls a 6 a.
Cu siguranță arati bine