| InsertName a întrebat:

Buna seara.Am observat de ceva timp ca ma dor picioarele de la genunchi in jos atunci cand merg si nu stiu de ce. Am durerea asta de ceva timp,dar am zis ca trece si nu ma doare mereu,doar uneori, zici ca imi intra os in os si chiar nu stiu de ce.Am citit ca acesta este un simptom de leucemie. Poate fi ceva grav? multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| giony54 a răspuns:

Depinde ce varsta ai poate sa fie durere de crestere si este bine sa iei calciu natural care sa se asimileze in os.

| Pavăl_Andreea_1995 a răspuns:

Nu citi toate articolele de pe internet, mai mult te sperii ...Mai bine te duci la medic happy. Ai avut piciorul/picioarele rupt(e)? Si te doare cand se schimba vremea?

| InsertName explică (pentru Pavăl_Andreea_1995):

Nu am avut si sincer nu am stat sa vad daca ma dor doar atunci cand se schimba vremea, dar totusi nu cred ca este asta, am abia 15 ani.

| Pavăl_Andreea_1995 a răspuns (pentru InsertName):

Daca nu ai avut picioarele rupte, inseamna ca nu te dor doar cand se schimba vremea. E bine sa mergi la medic, sa iti recomande niste analize, poate fi orice. O prietena are infectie in corp de cand e mica si ii pocnesc oasele foarte usor si are si anemie. :* Insanatosire grabnica.

| Coshminel a răspuns:

Eu sunt sà iti fàci un set de ànàlize... Si s-à te duci là medic, se poàte agrava...
Poti àveà ànemie... De là ànemie se poàte. Eu àm àvut àceleàsi simptome si mi-àm fàcut ànàlize si àm àvut ànemie. àm fàcut perfuzii cu fier... Insànàtosire grabnica!