| Andreas177 a întrebat:

Bună seara!
Dacă am 15 ani și sunt vaccinat cu schemă completă împotriva Covid-19 (2 doze).
Acest lucru înseamnă că pot ridica tichetele de vaccinare (cei 100 de lei, în 5 tichete de masă).
Întrebarea mea este, dacă am 15 ani, pot sau nu, să ridic acele tichete?
Vă mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| haileewatson a răspuns:

Pai din moment ce vaccinul e facut pe numele tau si ai buletin, de ce n-ai putea sa le ridici tu?

| Andreas177 explică (pentru haileewatson):

Păi pentru că sunt minor și nu știu dacă eu, ca minor pot să primesc tichetele.
Oricum mâine merg cu unul dintre părinți să văd dacă le putem ridica.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Normal ca poti.

| TheStrategist a răspuns:

Poți

| UserFaraNumelmao a răspuns:

Salut, da, poți