| anonim_4396 a întrebat:

Știți că se dau acele vouchere de câte 100 de lei dacă ai schema completă de vaccin, adică două doze.
Momentan se dau voucherele doar la cei care au facut ultima doza în Octombrie.
Eu am făcut ultima doză pe 8 Noiembrie.
Am fost să întreb la centrul de vaccinare despre voucher și mi-au zis că voi fi sunată de către ei dar nu mi-au zis exact când.
În cât timp voi fi sunată?
Un timp aproximativ, așa.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| AndreiG007 a răspuns:

Probabil ca s-a vaccinat in primul rand pentru sanatate si ca sa nu mai aiba parte de restrictii, iar daca acele bonuri valorice se dau si este dreptul ei/lui de ce sa nu si-l ia? Serios acum, eu am facut vaccinul in octombrie doza 2 iar in noiembrie am primit bonurile acelea si nu m-am vaccinat pentru bani. Dar a fost ceva fain din partea guvernantilor laughing

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil 5-6 luni. Nu au bani de asa ceva acum.

| Catrice a răspuns:

De Paștihee hee

| Lukasssz a răspuns:

La anul` cel mai probabil.

| felixf a răspuns:

Dar te-ai vaccinat pentru bani sau pentru sanatate?

| împreunăfacembine a răspuns (pentru felixf):

Bună întrebare

| anonim_4396 explică (pentru felixf):

Pentru a nu mai contracta Covid, deoarece am avut în Mai o formă ușoară și nu mai vreau să se întâmple.
De vouchere am aflat ieri. Nu am știut până ieri.

| alexalx1234 a răspuns (pentru AndreiG007):

Ce sănătate? Vaccinat sau nevaccinat tot iei virusul. Probabil pentru libertate.

| AndreiG007 a răspuns (pentru felixf):

Probabil ca s-a vaccinat in primul rand pentru sanatate si ca sa nu mai aiba parte de restrictii, iar daca acele bonuri valorice se dau si este dreptul ei/lui de ce sa nu si-l ia? Serios acum, eu am facut vaccinul in octombrie doza 2 iar in noiembrie am primit bonurile acelea si nu m-am vaccinat pentru bani. Dar a fost ceva fain din partea guvernantilor laughing