| ClaClara a întrebat:

Buna ziua, De maine o sa incep sa stau 3 zile fara mancare apoi sa tin un deficit caloric de 750 de calorii credeti ca intr o luna voi putea slabi 7 kg? am 51 de kg si 1.55 cm

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Se pare ca asta cu tinerea postului negru a devenit o isterie nationala si mondiala, o mare greseala si prostie din punct de vedere medical!

La modul general "oculta" ne imbolnaveste pentru ca ei decid ce E-uri si ce aditivi care mai de care mai periculosi si mai distrugatori de metabolism ne sunt bagati pe gat la propriu, prin alimente procesate, prin tot ceea ce gasesti pe rafturi la supermarketuri...
Dupa care apar tot felul de gigei, de guru care mai de care mai idioti, dar cu adepti multi, dupa celebra vorba "-prosti, da multi!", si orice propunere a unui oarecare care este devenit vedeta in satul lui, devine virala, de aici si pana la a isi pune "Adeptii" si naivii viata in pericol numai este decat un pas!
Si apar si exemple, unii care au facut asta si a fost ok!
Eu stiu pe unii care sparg caramizi cu capul, oare sa incerc si eu? ca aia au putut!

Slabitul nu se face brusc si nu se face cu impuneri de astea fortate, vreau sa slabesc x kg in 1 saptamana, vreau 14 kg in 1 luna! total gresit!
faci o mare greseala te anunt si ca sanatate dar si din punct de vedere al metabolismului.
corpul are ceea ce se numeste memorie a masei! daca slabesc brusc, dupa o scurta perioada corpul va cere mai mult si va asimila mult mai rapid, voi manca putin si se va depune! de ce? caci atunci cand am slabit mult si rapid, corpul a vazut-o ca pe o agresiune!
nu fac cursuri de nutritie aici, iti spun totusi niste lucruri reale!

| Denisa0954 a răspuns:

Nu știu dacă vei slabi 7 kg, dar ca idee, nu e deloc ok ce vrei tu sa faci

| ClaClara explică (pentru Denisa0954):

Nu stiu ce sa mai fac cum sa fac sa slabesc simt ca o iau razna

| Denisa0954 a răspuns (pentru ClaClara):

La 51 kg, ce vrei sa mai slăbești?