| Radandam a întrebat:

Bună seara! Dacă m-am spălat cu apa inclusiv pe cap, dar apa nu era fiarta, ci era călduță, pot face meningita sau ceva? De obicei ma spăl cu apa foarte calda pe cap, dar acum m-am grăbit și apa a fost mai rece decât de obicei, gen călduță asa, m-am uscat pe par și mi-am pus și fesul în cap și stau la căldură. Pot păți ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

~acă m-am spălat cu apa... Pot păți ceva?~

desigur, scapi de jeg

| Suntbaiat123456789 a răspuns:

Normal ca poți păți ceva: scapi de jegul de după tine.