| anonim_4396 a întrebat:

De aproximativ o luna ma simt balonata, ultimul contact sexual a fost acum 3 luni și ceva, menstruația a venit la data fixa, în fiecare luna deși, de obicei era ușor dereglata (a venit normal, sângerări destul de abundente, asa cum le am de obicei), am avut ușoare înțepături la nivelul ovarelor, acum o săptămână am făcut 3 teste de sarcină și toate au ieșit negative, am fost și la o ecografie abdominala generală și nu mi-a spus nimic de sarcină. Partea pe care o simt mai umflată, la abdomen este chiar de la buric în jos. Poate fi sarcina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Schimba dieta, evita constipatia, ia un carbune pentru balonare si o sa iti treaca.

| Davidenko1 a răspuns:

Nu e sarcina depinde ce alimentatie ai nu ne-ai spus daca mananci des paine, fainoase, paste sau daca carnea o combini cu cartofii prajiti te constipi si te balonezi