| Anonimous071196 a întrebat:

Buna seara, dragii și dragele mele!
Am și eu nevoie mare de câteva sfaturi din partea voastră, poate ca și voi ați trecut prin ceva similar.
De o perioada buna, am pe sâni niște vergeturi de culoare mov inchis, iar de o bucățică de timp mi-a apărut pe sânul drept un fel de coș foarte roșu.
Întrebarea mea este, pentru ca am căutat foarte mult pe internet și m-am speriat la fel de mult, este posibil ca acesta sa fie un semn al cancerului la sân? Am palpat sânii după indicațiile de pe internet dar nu am întâlnit niciun semn distinctiv al cancerului (noduli, denivelări, etc.). Menționez ca am sânii micuți și am vârsta de 20 de ani.
astept niște sfaturi din partea voastră, va rog mult! Pupici!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Nu ar strica sa mergi pe la medic si sa vada el acel cos si tot el sa faca palparea aceea. Ceea ce facem noi pe acasa, cine stie ce ai fi citit pe net, de pe unde... Apoi nu-i de joaca! Esti tanara si ai in fata ta o viata superba; nu merita sa te risti inutil pentru ceva care te poate lamuri si elibera de stres. Normal, nu ar trebui sa fie o problema insa "siguranta e buna, dar controlul e si mai bun!" Numai bine!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vregeturile si cosurile nu sunt semne date de cancer!
Verfeturile sunt crapaturi ale pielii, iar cosurile, sunt infectii ale unor pori inflamati.

| Anonimous071196 explică (pentru Violleta2022):

Am înțeles! Văzusem intr-o știre niște semne printre care ar fi și acestea și de asta m-am panicat! Va mulțumesc!

| Freya1 a răspuns:

E un simplu cos.Vergeturile au aparut de la schimbarile bruste de greutate iar cosul probabil de la o iritatie.Du-te la medic daca vrei sa stii sigur dar eu nu cred ca e cancer

| Anonimous071196 explică:

Va mulțumesc amândurora pentru sfaturi!