| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, simt un discomfort (ca un intepat) cand ma aplec, cand ma incordez, etc in capul pieptului. Ce sa fie oare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Durere toraica cauzata de coaste, dar in piept in partea stanga ai? Bratul stang?

| sawareekh a răspuns (pentru RAY):

Daca este o durere ce se lasa spre brat ce este?

| RAY a răspuns (pentru sawareekh):

Daca e spre bratul stang o problema cu inima

| sawareekh a răspuns (pentru RAY):

Nu este spre brat, nu imi amorteste, nu nimic. este in zona inimii, si ma doare decat cand ma las pe fata sau cand duc mana stanga spre dreapta...

| Violleta2022 a răspuns:

Oboseala excesiva din lipsa somnului de noapte, poate da asemenea disconfort, daca obisnuiesti sa pierzi noptile, in loc sa dormi, fiindca anumiti hormoni vitali creierului si organelor vitale, nu se mai produc.

| sawareekh a răspuns (pentru Violleta2022):

Dorm 5 ore pe zi, ma culc la 11 dimineata si ma trezesc sa zicem la un maxim 4. Dupa stau toata noapte pe calculator pana a doua zi la 11, uneori ma culc chiar si la 3 dupa-amiaza si ma mai trezesc la 12 noaptea.

| Violleta2022 a răspuns (pentru sawareekh):

Nici nu ma mir atunci, de ce ai dureri de inima si altele.
Privindu-ti corpul si creierul de hormonii vitali, care nu se mai produc deloc, vei avea de suferit o gramada. Stai, ca abia acum incepe suferinta...

Schimba orele de dormit, asa cum este nromal, de la 10 seara la 6-7 dimineata, ca hormonii serotonina si melatonina, sa se produca. Ei se produc NUMAI cand dormim intre orele 10 si 2 noaptea.
Lipsa acestor hormoni duce la boli grave psihice si fizice!

| sawareekh a răspuns:

Vreau sa spun ca m-am trezit cu o durere extrem de mare acum, aproape insuportabila si trebuie sa stau nemiscat.