| anonimyus a întrebat:

Sunt disperat! Am o problema de aproximativ o saptamana jumatate-doua saptamani de cand pe penisul meu a aparut cateva bubite mici rosi si mancarime la baza penisului. Sunt atent cu ingiena corporala. Deci sa nu aud ca nu m-am spalat, caci este josnic sa aud lucrul asta. Contact sexual am avut ultima oara acu 2 saptamani. De 2 ani contactele mele sexuale sunt neprotejate.(specific ca toate contactele mele au fost cu o singura persoana!) De 2 saptamani de mancarimi au ajuns sa fie insuportabile. Sa devina dureri foarte mari la baza penisului. Pielea de sus de la capul penisului este intarita, rosie si foarte fierbinte si pe alocuri cu crapaturi vizibile rosi. Pe langa asta am observat ca am un fel de scretie alba. Adica acum il spal foarte bine si peste o ora am foarte multa substanta alba sub capul penisului. Aveti idee ce am? Vreau sa iau urgent o masura caci nu mai suport durerea! Imi cer scuze daca nu m-am facut bine inteles. Nu cunosc acesti termeni din domeniul medicinei ca sa iasa exprimarea corecta. Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil ai o candidoza in urma unui abuz de antibiotice al tau sau al partenerei. Nu trece cu spalat si nici cu masuri dupa ureche. Tu trebuie sa te duci repede la un dermatoverenrolog si ea la giencolog. Ai intarziat foarte foarte mult, fiindca se recomanda sa ajungi la medic in primele 48 de ore de la debutul simptomelor, asa ca nu mai amana nici o zi.

| anonimyus explică (pentru Brigaela):

Mai exact unde gasesc dermatoverenrolog? In spitale? Sau in ce fel de cabinete?

| Brigaela a răspuns (pentru anonimyus):

Medicul de familie te poate indruma. Il poti gasi intr-o policlinica sau exista si cabinete individuale de dermatovenerologie (poti cauta pe net pentru orasul tau)

| NicolasG a răspuns:

Pai antreaba si partenera, ca poate o sti ea ceva...
poate nu e chiar inocenta, ca doar nu ti se trage din blesteme sau acatiste, trebuie sa fie o cauza... obiectiva