| Gexu a întrebat:

Buna seara TPU! Azi dimineata ma pieptanam si deodata m-a sagetat o durere in spate pe partea dreapta ( sa spun prin zona unde incepe bustul femeii, in acea zona dar in spate) si ma doare si acum cand stau pe partea dreapta nu ma mai doare dar cand respir ma doare.Mama spune ca am stat in curent si problema de la asta ma doare.Nu am avut niciodata problema cu plamanii. Fumez de aproape un an. Ce trebuie sa fac? Sper ca nu am problema cu plamanii:-s! As vrea cateva pareri dar nu gen:mergi la medic. Asta stiu ca trebuie sa fac dar pana maine sa stiu ce ma asteaptahappyMultumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lora a răspuns:

Stai linistita in pat poate pana maine iti trece si nu te mai duci la medic.

6 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

In zona de sub coaste? S-ar putea sa ai probleme cu rinichii.Consuma multe lichide, evita sucurile, cola sau apa acidulata

| Oxanna a răspuns:

NU MAI FUMA! dar cati ani ai? s-ar putea sa fie TBC, nu vreau sa te sperii dar daca fumezi, si ai simptomele aste: durere de cap, gat, tuse, dureri de spate si respiri greu, atunci tot ce e posibilsad sper sa fi binewinking

| xGyAx a răspuns:

Poate de la fumat... Fumatul dauneaza sanatatii! Lasate de fumat daca nu vrei sa te astepte nimic rau si daca mai vrei sa traiesti sau poate din alt motiv...insanatosire grabnica:*

| Gexu explică:

Nu tusesc nu ma doare`n gat.

| Juliebelle a răspuns:

Fumatul poate sa fie o cauza foarte micaprobabil daca tia cauzat problema asta, altceva, nu se poate stii. Poate sunt chestii pe care asa nu le putem depista decat mergand la vreun control.Stiu ca nu asta voiai sa auzi, dar asta este o solutie mult mai buna decat sa dam cu presupusulwinking
Succes!

| lavinik a răspuns:

Da nu se stie poate e din cauza fumatului pentru ca fumatul iti afecteaza plamani sti daca fumai de o luna sau mai putin nu conta dar daca fumezi de un an sunt mari probleme incearca sa nu mai fumezi poate e si din cauza curentului nu se stie te pup dulce sper sa iti revi pa :X:X:X:X:X