| Adinaamina a întrebat:

stie careva cam ce ar putea sa insemne cand visezi ca urmeaza sa mori? Aseara am visat ca stiam ca voi muri, imi luam ramas bun de la familie si un membru mi-a zis ca ne vedem diseara la masa...in acelasi vis mi s-a ars parul iar in alte doua vise imi cadea cate o suvita... sper totusi sa fie bine.multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DoctorulLove a răspuns:

Stai linistita nu are o semnificatie anume. atunci cand dormim subconstientul lucreaza, si visele nu sunt nimic doar niste ganduri. Singurul lucru care inseamna este ca esti stresata, si te temi de ceva.

4 răspunsuri:
| NothingImportant200 a răspuns:

Eu stiu ca se zice ca daca te visezi mort/moarta inseamna ca ti-a murit moartea deci e de bine. Acum nu stiu ce inseamna daca visezi ca sti ca mori...Probabil cam acelasi lucru...thinking

| Valisha18 a răspuns:

De obicei, in folclor, inseamna ca ti-a ''murit moartea'', adica daca urma sa mori sau ai murit acolo, insemna ca numai poti sa mori inca o data, si vei trai mult. Iar parerea mea este ca o sa urmeze o mica sau mare schimbare. Sper ca te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă crezi în Dumnezeu, este o rugăciune pe care dacă o citești în fiecare zi, chiar o sa ai un vis prevestitor înainte de 3 zile de a muri

| bebin a răspuns:

e de bine...totusi sa ne chemi la pomana tongue