| Fatadragutza123456 a întrebat:

Sunt o fata nu tocmai slaba (dar nici grasa) si am bustul prea mare si imi este greu sa ma descurc cu el. Port sutien si bustiera peste dar imi este greu sa sar sau sa alerg. Ceva sfaturi sa maschez bustul, sau cum sa il micsorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu-l poti micsora decat prin operatie. Dar nu vad de ce ai vrea asta. laughing Inteleg ca te deranjeaza, dar gandeste-te ca altele dau bani si se expun unor riscuri ca sa ajunga la ce ai tu.

| Fatadragutza123456 explică (pentru Adry05):

Stiu, dar sunt adolescenta, si este greu la ora de sport... pe viior poate nu va mai fi asa dar acum e groaznic.Nici pana la poarta nu mai pot sa alerg

| Adry05 a răspuns (pentru Fatadragutza123456):

Uite, poate te ajuta asta :D
http://www.iubescsportul.ro/......anii-mari/
Sau daca nu, incearca sa mai cauti articole de genul.

| Violleta2022 a răspuns:

Da-ne masurile tale: varsat, inaltime si greutate si-ti spunem imediat in ce masura te putem ajuta.

In principiu, odata ce slabesti, scad si sanii, deci, ai putea sa mai dai jos cateva kilograme.