| Alecso_Alecso_1995 a întrebat:

Bună TPU, acum cca 2 ore m-am lovit la cap intr-un colt de uşa. Nu a fost o lovitură puternică dar m-am julit la scalp probabil şi imi curgea puțin sânge. Durerea a ţinut cam 10-15 minute după mi-a trecut. Precizez ca nu am leşinat, nu am stări de vomă de vorbire etc. Doar ca am o stare de somnolentă daca apar dureri de cap şi alte simptome voi merge la spital, voi ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Un accident casnic care se intampla multora!---o lovitura usoara si fara consecinte imediate sau pe termen lung.

| emy a răspuns:

Buna seara, draga si Hristos S-a Inaltat! happy Eu zic sa mergi degraba la medic, caci nu e de joaca cu asa ceva. Nu vreau sa te sperii, ci doar sa te avertizez. Multa sanatate iti doresc si te pup! kiss Noapte buna!

| Alecso_Alecso_1995 explică (pentru emy):

Daca o sa am dureri ceva sa ma alarmeze ma voi duce e mai complicat pentru că sunt in Franţa şi nu pot vizita chiar asa des medicul, multumesc la fel.

| emy a răspuns (pentru Alecso_Alecso_1995):

Am inteles. Numai bine iti doresc! happy Te pup si sa ai o zi frumoasa si un weekend minunat! kiss

| Donsavas a răspuns:

Nu,nu e nevoie sa mergi la spital sau la urgențe. Dacă ai fi leșinat sau sangerat serios, da. Poti merge cu programare, în privat, la un neurolog pentru investigații. Oricum trebuie efectuate periodic.

| STSickSide a răspuns:

Du-te la spital prințeso

| Alecso_Alecso_1995 explică (pentru STSickSide):

Da "printeso".

| STSickSide a răspuns (pentru Alecso_Alecso_1995):

Eu am stat o săptămână cu osul de la deget deplasat, crezand că e umflat și tu te plangi pe TPU că făcuși o bubiță în frunte, ai grijă "că ți ies mațele pe acolo" depresivo.