| Masinescu a întrebat:

Salut TPU! Alaltăieri bunicul meu s-a lovit destul de tare cu capul. Și el fiind chel, se vede rana. Precizez ca nu e un cucui, e o rana. A zis ca a sângerat puțin la lovitura. Nu a avut pierderi de memorie nici la lovitura și nici acum. A zis ca a avut o mica stare de vomă. Și ca a fost puțin amețit de la durere.
Mi-a mai zis ca îl cam doare, iar durerea e suportabila. În trecut s-a mai lovit în acea parte (adică în centrul capului, pe acolo, sus).
Și ce sa faca, sa meargă sa facă o radiografie sau ii va trece...
Fundă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Îi va trece.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa meargă la medicul neurolog, chiar dacă nu prezintă dureri mari.

| NunuNini a răspuns:

Nu durerea, ci starea de voma este un indiciu alarmant. Sa mearga la un control. Radiografie si tot tacamul. Dar un neurolog sa se uite pe radiografie, ca altfel degeaba o face.

| aneliram a răspuns:

Cum se simte? Dupa o lovitura puternica e indicat sa mearga la control

| Masinescu explică:

Precizez ca nu a avut și un cucui destul...