| mery2014 a întrebat:

Buna TPU.Am 12 ani si nu stiu ce dieta sa mai tin. Vreau sa slabesc urgent 10 kg pentru ca vine vara si na,merg la mare,la stand si se vede urat sa ai burta. Vreau o metoda eficienta prin care sa slabesc intr-o luna, o lunajumatate.Multumesc mult, funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Loker a răspuns:

Fa muuulte esxercitii si mananca cat mia multe fructe, salate, legume, etc. FUNDA?

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată ori băiat ), pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| mery2014 explică (pentru bursuc001):

Am 1.56 si 52 kg, sunt fata

| bursuc001 a răspuns (pentru mery2014):

Ai greutate NORMALĂ ( aproape ideală ); iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 52, 2 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, eşti PERFECTĂ aşa :)

NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

O zi frumoasă.

| Raptorz a răspuns:

Ai 12 ani... cine o sa rada de tine? esti un copil in crestere in pana mea... Daca rade cineva de tine e un prosthappy
La varsta ta daca-ti dezvolti musculatura s-ar putea sa ai multi muschi intr-adevar dar si o statura cam mica...

| AbcAbvc a răspuns:

Salut, incearca sa iesi in fiecare zi, de doua ori, de preferat dimineata si seara, la alergat. Acesta este un exercitiu cardio si slabesti foarte sanatos astfel. Mananca sanatos, fara paine, dar mananca normal. Dietele nu-s bune deoarece iti provoaca foame si dupa inconstient te ingrasi mai mult decat inainte. Iar ca sa scapi de grasimea abdominala ( burtica ) ar fi folositor sa-ti faci masaj ( prinzi si masezi abdomenul ), crede-ma ii cel mai bine asa. Si sa nu uiti sa te hidratezi. Bafta mare... happy

| AbcAbvc a răspuns:

Funda? happy