| iulya23 a întrebat:

am mare nevoie de ajutor vreau sa ma ingras si nu stiu cum, mananc de 3-4 pe zile si tot nici un efect! am 16 ani si 45 de kg.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| LordeTil a răspuns:

Ia vitamine si oricum nu te poti ingrasa in 2-3 zile

| iulya23 explică (pentru LordeTil):

Da iau vitamine de 3 luni. si tot nu ma ingras.de ce?

| LordeTil a răspuns (pentru iulya23):

Nu poti sa te ingrasi asa repede vitaminele iti pot face efectul si in 2 ani. Nu mai lua vitamine ca atungi cand o sa isi faca efectul o sa fi tare grasa. asta i s-a intamplat si unei fete si acum are 16 ani si 113 kg.Eu am luat vitamine pana mi sau terminat si acum nu sunt nici prea grasa nici prea slaba. Sper ca te-am ajutat pa!

| LordeTil a răspuns (pentru iulya23):

Pai vitaminele isi pot face efectul si in 2 ani.

| Cosmin86 a răspuns (pentru iulya23):

Viaminele nu ingrasa, mai documentati-va si voi.

ce mananci acum, dar concret, cate mese si ce contin ele, nu ma intereseaza asa mult ora

| DaaaaViiiiid a răspuns:

Pai la 16 ani ai arderile rapide si poti manca tu cat vrei mai bine du-te sa faci sala si mai prinzi in greutate

| Andreea48 a răspuns:

Asa este corpul tau, poti sa mananci in fiecare zi de 10 ori numai carne de porc si de vita si ce vrei tu. Tot nu te vei ingrasa, asa este corpul tau. Poate peste cativa ani vei mai lua in greutate, dar nu din cauza ca mananci mult