| Crissstina01 a întrebat:

Am mare nevoie sa scap de cosuri in 3 zile (majoritatea imi sunt pe frunte). As dori un tratament cat mai ieftin, nu vreau sa dau milioane pe creme de cosuri. Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Florina347 a răspuns:

Du-te la o farmacie naturista, de la tine si ia Aknesol- Lotiune antiacneica(10 lei) si Crema antacneica de la Vivanatura (8 lei), sunt foarte bune, mi-am luat lunea trecuta si chiar mie-au trecut repede cosurile, sau intreab-o pe farmacista ce ti-ar putea recomanda! Sper ca ti-am fost de folos, funda!

| Crissstina01 explică (pentru Florina347):

Si ar trebui sa tin o anumita dieta? Adica am citit ca imi scap mult mai repede daca mananc doar lichid (preferabil supa) si daca mananc 10 mere pe zi si daca beau 2l de apa.

10 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Tinctura de propolis naturală, ieftină și dă roade!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Aplica pe fata o masca cu miere o data sau de doua ori pe saptamana. Mierea de albine are proprietati antibacteriene, astfel incat este excelenta pentru dezinfectarea si vindecarea petelor rosii minore. In plus, mai are o mare calitate: actioneaza cu delicatete asupra pielii sensibile.
Te pup!

| Florina347 a răspuns:

Nu trebuie, mie nu mi s-a spus nimic, doar ca ma spal pe fata cu apa calduta, apoi tamponez cu un disc demachiant Aknesol, apoi dupa te dai cu crema, un strat foarte subtire, intra foarte repede in piele si eu una chiar am observat ca s-au redus cosurile. Insa, si daca bei multa apa, ajuta la regenerarea pielii.

| Crissstina01 explică (pentru Florina347):

Multumesc mult! Chiar mi-a fost de folos.

| Florina347 a răspuns:

Sa cresti mare >big grin

| Vlad_Obreja_1984 a răspuns:

N-ai cum in trei zile. Daca e vreun eveniment important, da-te cu fond de ten.

| opwpo a răspuns:

Spalate cu sapun de bebelusiwinking

| JeLeU009 a răspuns:

Bunna☺ du-te la o farmacie apropiata si cumpara cutaden; x; o3

| Florina347 a răspuns (pentru JeLeU009):

Cutadenul nu este pentru curatarea tenului ci este un antiinfalmator pentru ranile ce apar la nivelul pielii - exemplu : exeme sau inflamatii cu puroi de la praf, ce ar mai fii bun pentru ten ar fi Zineryt ( http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 ).