| DixieIsCrazy a întrebat:

Am nevoie de ochelari de vedere...nu mi-am facut nici un consult dar stiu asta deoarece vad in ceata putin si ma dor ochii
Cat costa o consulrtatie oftalmologica si o comanda de ochelari? [aproximativ]
tin sa mentionez ca nu vreau lentile care sa se inchida la culoare la lumina si rama vreau neaparat sa fie stil nert
+ daca stie cineva un cabinet bun prin sector 4puppy dog eyes
Can you help me?
dau funda si vot:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Darkmagic a răspuns:

Stiu ca in pasajul de la Universitate era un cabinet Oftalmo. De acolo mi-am luat eu "inaintasii" acum 2 ani.
Consultatia e gratis, rame plus lentile, plus etui, plus laveta, intre 2-300 si 1000/1500 ron.

1 răspuns:
mira
| mira a răspuns:

Poti merge la orice cabinet din Capitala.Incearca mai intai la ambulatoriul pe langa care esti arondat.Pentru aceasta consultatie gratuita ai nevoie de o trimitere de la medicul de familie.Personal am beneficiat de consultatii cu plata la cabinetul de langa Spitalul de oftalmologie, Piata Lahovary.Pretul ochelerilor depinde de complexitatea bolii(300, 500lei). Consultatia poate costa cam 100 lei.Sanatate.