| Mwrrr a întrebat:

Bună TPU, am o întrebare destul de urgentă și de gravă. Tatăl meu, aseară când a venit acasă a început să vomite sânge, asta după ce a consumat o bere la un restaurant cu prietenii. Se simte foarte rău, a spus că nici nu știe când a ajuns acasă. Mă sperie foarte tare. Știu că ar trebui să meargă urgent la medic, însă serviciul pe care-l are ( Polițist ) în acest moment, nu-i dă posibilitatea să plece de la muncă. Chiar nu vreau să pățească ceva, ați putea să-mi spuneți de la ce ar putea să vomite așa, sau simptome? puppy dog eyes M-ați ajuta enorm. Eu încă cred că este din cauza berii pe care a consumat-o, poate avea ceva, expirata sau chestii din astea, deoarece am văzut că vomitatul cu sânge poate fi datorat și ulcerului gastric și tata a avut așa ceva, poate acea bere avea ceva și a afectat :-s.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Draga mea,vărsatura cu sânge întotdeauna trebuie să îngijoreze pacientul, să se adreseze imediat medicului de familie sau medicului internist /gastroenterolog. Dacă vărsătura este cu sânge negru,, în zaţ de cafea'' posibil să provină din stomac unde este o iritaţie sau o rană, dacă este sânge roşu poate proveni din bronhii, plămân sau tot din stomac, un sânge care nu a apucat să fie digerat. Oricum să se adreseze urgent unui serviciu de specialitate.
E singura soluţie, sănătate tatălui tău, să ajute Dumnezeu să se facă bine!
Te pup!

| Mwrrr explică (pentru anonim_4396):

îl vom duce de urgență la spital, mulțumesc de răspuns, mulțumesc și de încurajare.

3 răspunsuri:
| Havok83 a răspuns:

Pai datorita ulcerului gastric al tatalui tau se poate sa vomite sange dar se pare ca in acea bere prietenii tatalui tau iau pus mai mult ca sigur scrum de tigara.Si asta ia accentuat situatia.Du-l neaparat la un medic pentru ca e grav.

| Mwrrr explică (pentru Havok83):

Mulțumesc mult puppy dog eyes.