| Carolinee a întrebat:

Deja sunt speriata!

deci aseara m-am spalat pe corp si mi-am schimbat lenjeria...

azi 7 decembrie cand am venit de la scoala si m-am schimbat am simtit umezeala si ...pe lenjeria intima o pata galbena mai uscata!

ce e? mentionez ca nu am mentruatie si ca nu am sani si an 12 ani.
o pun iar ca n-am primit raspuns la ea

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Vei deveni curând adolescentă! E trecerea de la copilă la femeie!

| Anddreee a răspuns:

Daca spui ca nu ai menstruatie, asta ar putea fi un semn ca urmeaza sa-ti vina, corpul se pregateste.
Daca nu te ustura, nu te mananca, e ok.

| CannbalCorpse a răspuns:

Este ceva normal la fete, nu iti face griji happy! In curand o sa iti vina ciclu.

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,poate fi vorba despre o secretie[mai bine zis o infectie].Cam toate fetele au, si eu am avut aceasta problema si am fost la diferiti medici, dar degeaba, s-a rezolvat de la sine.Sau poate fi vorba despre faptul ca trebuie sa iti vina menstruatia.Esti la varsta la care cam la toate fetele le vine ciclul.Deci,te poti astepta la asta.Fii pregatita si ia-ti la scoala in fiecare zi un absorbant, asta ca sa eviti diferite neplacerihappy.Pa-pa!

| fetelerebele a răspuns:

Mdaa ceva normal asa aveam si eu la incepu dupa acesta pata galbena va veni una rosie hihi cam pe la 13 ani si jumatate NU E NIMIC grav e normal lenjeria sa o schimbi in fiecare zi fiindca cam miroase

| Pυƒυℓєтє a răspuns:

Îţi va veni în curândhappy

| MykyTha a răspuns:

E un semn ca o sa-ti vina in curand! Am trecut si eu prin asta...

| sorinamihaela09 a răspuns:

Exista doua variante:1. poate ai racit jos, si iti curge o secretie(nu ai de ce sa te sperii, doar sa fii mai atenta sa nu umbli cu spatele si burta goala sau sa stai desculta prin casa) si 2. s-ar putea sa fie un semn ca trebuie sa iti vina menstruatia