| Deeaa a întrebat:

Am o mica problema. In curand trebuie sa fac un vaccin la scoala si mi-e frica de moor, cand le vad imi vine sa lesin. Ce pot sa fac?! Astept raspunsuri urgente!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi la noi la cabinet doamna ne spune sa nu ne uitam atunci cand ne face vaccinu, sa ne uitam in alta parte ca daca nu la unii le vine rau, sau noi vb intre noi, de ex cand tu faci vaccinu ia-ti cel mai bun preten langa tine si vb cu el ca sa nu iti dai seama cand ti-a facut vaccinul, o sa vezi, asa am facut si eu cu un prieten si el a zis ca nici macar nu a simtit cand i-a fost facut vaccinul happy
Bafta, sper ca ti-am fost defolos.
Asta facem noi in clasa, depinde de voi noi avem unele fete sensibilie si chiar 2 baieti laughing

12 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Daca vrei sa ajungi sa detii controlul trebuie
sa-ti invingi frica.
Accepta responsabilitatile-este viata ta si nimeni nu poate sa se vaccineze in locul tau.Desi,ceilalti din jur vor sa te ajute, initiativa trebuie sa vina de la tine.Stiu ca poti, crede in tine!

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Daca lesini nu vei simti nimic...

| Deeaa explică (pentru adulahfaapdoøjadjal):

Mdaa da imi vine nu si lesin din pacate laughing))

| DianaIsHere123 a răspuns:

Daca esti in clasele primare nu trebuie sa-ti fie frica...nu dor aproape deloc...crede-ma,le-am facut si eu! acum nu stiu cum sunt alea de mai departesad bafta!

| JohnSimon1983 a răspuns:

Gandeste-te la peroana care ti cel mai mult. Nu vei simtii acul deloc. Sper sa-ti fie de folos acest raspuns.

| GoGu7 a răspuns:

Cand ti-l face nu te uita si gandeste-te la altceva, o sa fie doar o mica ciupitura si nimic mai mult.

| George1347 a răspuns:

Nu doare deloc e ca o piscatura de tantar. Doar stai calma acolo pana baga acul in tine. happy

| Deeaa explică (pentru George1347):

Si dupa ce baga acu` ma panichez nu? rolling on the floor))

| nachofriends a răspuns:

Inchide ochii & gandeste-te la ceva dragut :3 nu o sa simti, si pana sa simti ceva e gata (:

| Roxana200016 a răspuns:

Nu-ti fie frica, si mie mi-a fost la inceput dar am avut incredere in mine, ma faceam lasa ca imi era frica, si mam inervat asa de tare ca mi-am facut curaj sa le fac pe toate. deci bafta si sa ne spui cum a mers. FUNDA sper

| blackcandy2001 a răspuns:

Eu de fiecare data spun alfabetul si cel putin pentru mine funtioneaza.Si am fost in spital unde m-a intepat de 5 ori din 30 in 30 de minute.hee hee)))))))))

| Adrianushka a răspuns:

Nu ai de ce sa te temi, abia daca o simti...Pur si simplu nu te ingrijora: inchide ochii si gindeste-te la ceva frumos! Crede-ma, pe mine m-a ajutat... Succes!