| anonim_4396 a întrebat:

Am o problemă!
Când stau cel puțin 10 minute în pat când mă ridic mă i-a timp de vreo 10 secunde amețeala. De ce?
P.S. Am 15 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ibaal a răspuns:

Incearca sa te ridici mai incet, poate esti prea repezit.
Sau poate...nu mananci destul. Cand eram de varsta ta si nu ma alimentam prea bine,apareau si problemele astea.
Oricum, daca persista, mergi totusi la un doctor pentru un consult happy
nu inseamna ca ai ceva, dar, este bine sa stii daca ai vreo lipsa de vitamine sau alte cele happy

4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Se intampla multor persoane. E normal atunci cand te ridici brusc sa se întâmple.

| mastadont a răspuns:

Ai anemie probabil, Mergi și fă niște analize.

| Roberrt21 a răspuns:

Salut, eu spun sa nu te îngrijorezi si eu am mai pățit asa mai ales dimineata, când te ridici incearca sa te ridici mai încet nu dintr-o data

| NUpotiSaintelegi a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel, dar doar daca stau vreo ora