| Roby14 a întrebat:

am si eu o intrebare. Cum scap de punctele negre de pe fata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Să stai 10 minute deasupra unor aburi de ceai de muşeţel proaspăt fiert, cu un prosop pe cap care să permită aburilor să intre, apoi punctele negre sunt foarte uşor de scos, după care să aplici o cremă pentru calmarea pielii sau dacă nu, poţi merge la şedinţe de cosmetică la salon.
Te pup!

| LivingLouder a răspuns:

Bună.
Folosește un tonic antiseptic și o mască pe bază de acid salicilic.
Seara te speli cu săpun cu sulf.
După o baie fierbinte poți îndepărta punctele negre prin presarea zonelor afectate, ies mult mai ușor deoarece sunt porii dilatați.

| PerfectStudioSuceava a răspuns:

Infuzie de musetel dupa care tragi un inel peste ele(da, ies, le vezi pe marginea inelului)(metoda babeasca si buna). la mega image sau la carrffour gasesti benzi pentru puncte negre(scot ele ceva dar nu foarte bine), dupa care lotiune tonica.NU folosi unghiile iar daca o faci pune servetel peste ele, si incearca cu buricele degetelor nu unghia(ramai cu semne). Sporbig grin

| AntoniaG a răspuns:

Sincer, mama mea s-a frecat bine pe față cu mălai și a scăpat de ele! Asta este o varianta! A doua este să te duci undeva, la un salon de cosmetică!
Sper că te-am ajutat!