| Monyyyyy a întrebat:

Buna TPU as vrea sa va rog sa imi dati niste sfaturi in legatura cu faptul ca as dori sa fiu slaba chiar slaba dar problema e ca nu mie felul slaba dar nu sung grasa ci plinuta.Am 15 ani si 1, 54 m as dori si niste sfaturi cum sa ma inalt ex care le pot pactica acasa nu am timp de sporturi sau de sala imi aduni ban pentru permis.Nici diete nu prea am cum sa tin ca is scupe doar sa micsorez portiile si pe bune chiar mancam putin si acum o fac dar nu stiu ce am de nu pot fi slaba,probabil e si din cauza inaltimii,mai mananc foarte putine paste, mananc eu putin din ele pentru ca daca face mama nu o pot obliga sa nu faca pe motiv ca eu tin dieta si restul familiei ce sa faca sa nu manance? intelegeti? Chiar as vrea sa mai cresc si sa fiu slaba dar nu stiu ce sa fac Ajutor Funda pentru cele mai bune idei si sfaturi cum sa fiu slaba si cum sa ma mentin asa si despre inaltime, sincer cine ar iesi cu o persoana mica? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnaWMaria a răspuns:

Nu este adevarat.Si eu am 1.56 si nu am nici o problema.Crede-ma ca totul consta intr-o singura chestie si anume sa te simti tu bine in pielea ta,sa fi tu si in preajma prietenilor si in preajma necunoscutilor. Cine te place, este langa tine, cine nu, nu si nici nu ai nevoie!winking Daca vrei totusi sa mai dai cateva kg jos, important este sa ai doar 3 mese pe zi, care asa ar fi normal sa le avem toti.laughing O masa dimineata, una la pranz si una seara, si sa nu mai mananci dupa ora 18-19. Si fara prajeli. poti manca carnea fiarta daca ai pofta de carne. :* si sa mananci cu masura. Normal poti face de asemenea niste exercitii pentru abdomen, fese etc... Sunt pe youtube ( Workout abs) tine 8 minute sau 9. Cauta ca sunt multe si eficiente, cred eu. Pentru a te inalta...nu etiu ce sa zic, dar ai putea sa inoti, dar daca asa este felul tau miniona nu prea ai ce face, dar nu vad care ar fi problema in asta. Pupp :* Funda?

| Monyyyyy explică (pentru AnaWMaria):

Cati ani ai? esti si tu genu mai plinuta? Crezi ca baietii inalti ar iesi cu fete mici desi is mai plinute? eu am mai vazut asa prin oras cazuri.Am si cateva cosuri o sa dispara si ele nu? Am si un semn pe obrazul drept ca eu is adoptata si parintii aia rai m-au ars cu tigara crezi ca nu as avea prieten din cauza asta? unu frumos? Te rog nu rade iti dau funda dupa aceste raspunsuri da te rog fi sincera

| AnaWMaria a răspuns (pentru Monyyyyy):

Pentru fiecare dintre noi exista cate o persoana care sa ne iubeasca. :*

7 răspunsuri:
| Legend123 a răspuns:

Incearca sa joci baschet/sa inoti. te inalti si slabesti. Altfel n-ai cum. DOAR PRIN MUNCA

Răspuns utilizator avertizat