| Deeiutss a întrebat:

:*:*. Am 14 ani si sunt o fire mai sensibila..adica nu ca pun la suflet si incep sa plang toata ziua sau chestii din astea. Doar ca daca ma cert cu cineva imi dau lacrimile fara motiv...sau cand tip la cineva tot asa imi dau lacrimile si imi tremura vocea. Cum as putea sa scap de chestia asta?straight face

Răspuns Câştigător
| drogh a răspuns:

Eşti o fire emotivă iar asta se va îndrepta foarte greu. Ai nevoie de curaj, susţinere şi de ambiţie. Trebuie să îţi controlezi emoţiile în orice situaţie te-ai afla.

9 răspunsuri:
| ๖ClaSSic a răspuns:

Din curiozitate...esti fata sau baiat? big grinbatting eyelashes

| Foxyyyy a răspuns (pentru ๖ClaSSic):

Din moment ce a spus sensibila, tu ce crezi?raised eyebrows

| ๖ClaSSic a răspuns (pentru Foxyyyy):

Corectez a spus "fire sensibila" iar firea nu poate fi "sensibil" daca ma intelegi...hee hee

| Foxyyyy a răspuns (pentru ๖ClaSSic):

Neatentia..greseala mea, oricum mi-am dat seama dupa nume ca e fata. big grin

| ๖ClaSSic a răspuns (pentru Foxyyyy):

Mereu uit sa citesc si numele big grin

| Deeiutss explică (pentru ๖ClaSSic):

Fata.

| ๖ClaSSic a răspuns:

Si eu am aceeasi "problema" ca tine. La ora de psihologie am facut un test in care am aflat de ce am aceste reactii (sa le spun) - sunt exagerat de emotiva (era un test si pe internet parca... daca obtineai 15 puncte era bine, eu am obtinut 31 straight face ). Cred ca aici intervine si orgoliul... Lasand asta la o parte -Eu am un jurnal. in el ma descopar singura si ma "descarc". si de asemenea ma ajuta si cea ma buna prietena a mea sau prietenul meu - in ei am incredere si ma simt foarte bine si in siguranta discutand cu ei unele lucruri. Incearca si nu cred c-ai sa regreti happy Si totusi, thinking eu tot la fel de sensibila sunt, "nu pot sa nu fiu eu".

| ๖ClaSSic a răspuns:

Mie mi s-a spus ca am nevoie de foarte multa sustinere si incredere in special in mine dar si eu sa am in ceilalti - "lucrurile" astea nu se pot procura de pe drumuri insa straight face... Sper sa ma intelegi

| funkygiovi a răspuns:

Si mie mi se intampla exact acelasi lucru,,, ....eu incerc sa ma calmez si sa numar descrescator de la 10 la 1...
big grin