| DoamnaGasca a întrebat:

Dacă nu dorm timp de trei zile pot sa mor? (Ținând cont ca am epilepsie) Am o groaza de sentimente care nu ma lasă sa dorm. Am început sa ma plictisesc stand toată noaptea in pat și încercând sa dorm. M-am saturat sa ma ridic din pat la 6 dimineața și sa incep sa fac brățări pe care oricum nu le port! Ce as putea face? Oare este de la medicamentele pe care le iau? Nu știu ce este ine regula cu mine... (Dau fundă)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tokyo44 a răspuns:

Ascultând muzica ar putea sa te ajute!
Încearcă sa vorbești cu un bun prieten/prietena... conversând orice ați vrea ar putea ajuta

7 răspunsuri:
| Dolyta a răspuns:

Eu daca citesc o carte ma ia somnul, poti incerca?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia un somnifer

| DoamnaGasca explică (pentru anonim_4396):

Am epilepsie, nu cred ca ar fi o idee prea buna...

| mgtow a răspuns:

7 zile nedormite inseamna moarte sau scleroza pe viata nu mai stii deloc de steaua ta. Traieste viata ca tot romanul dar faci schimbare in bine cu tutoriale din Youtube

| Tokyo44 a răspuns (pentru Tokyo44):

Mulțumesc! Dacă simți nevoia de a conversa cu un străin, sunt aici.

| Dana2103 a răspuns:

Trebuie sa mergi si la psihiatru, nu doar la neurolog, fiindca ai si tulburari de somn

| DoamnaGasca explică (pentru Dana2103):

Am mers dar a zis ca nu am nimic și ca o sa îmi treacă