| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
De 4 zile am la subraț niște bube sub piele foarte dureroase, am doua la subrațul stâng și doua la cel drept.
Ce poate fi?
Menționez ca si mamei i-a apărut la doua zile după...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| InVisible99 a răspuns:

Bube sub piele care cand le palpezi simti niste noduli pot fi cosuri sub piele ce sunt al naibi de dureroase si trebuie sa astepti pana se retrag ele, daca nici dupa cateva zile nu-ti dispar mergi la medic.

| Canndii a răspuns (pentru InVisible99):

Am uitat sa menționez ca s-au făcut mai mici și nu se mai simt atat de rău... doar ca îmi era teama sa nu fie cumva hidrosadenita...

| InVisible99 a răspuns (pentru Canndii):

Nu-ti mai cauta rezolvarea pe net, au si medicii rolul lor big grin

| Caro34 a răspuns:

Cum arată aceste bube? Mici, putin albe in capat, dor la pipăit, ca un cos? Numai bine!

| Canndii a răspuns (pentru Caro34):

Nu au capătul acela alb cum îl au coșurile, sunt tari la atingere și pielea in acea zona este roșie. Când le apăs se simt foarte adâncite in piele...