| RianaAlexia a întrebat:

Buna tpu.De cateva ore ma simt foarte rau. Ma doare capul si spatele, si de asemenea burta,dar parca numai cand ma ridic, si ma i-au ametelile putin. Am 12 ani ce credeti ca am? O sa merg la un medic dar vine abia marti si. Va rog spuneti ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Deficit de ceva vitamine sau minerale... Corpul tau e in deplina schimbare. Burta si spatele sunt zone destul de mari, e important unde e durerea, s-ar putea sa urmeze o mesturatie. Daca durerea e prea mare si nu o poti suporta poti sa iei un medicament pentru durere, ce ai prin casa (nurofen de exemplu) sau poti sa mergi la farmacie si sa ceri ceva pentru durere. Poate sa fie si o anemie, pot sa fie mult, si nu are rost sa ti le insir. O sa aflii exact ce e cand mergi la medic.
Multa sanatate.

| RianaAlexia explică (pentru CuriousStuff):

Mersi mult, am vomitat aseara dar acum ma simt mult mai bine.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te pregatesti de ciclu menstrual, astea sunt simptomele.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Conteaza care burta te doare, jos sau sus. Daca e stomacul e intrebarea ce ai mancat. Oricum ar fi daca e rau cheama chiar Ambulanta sa nu se agraveze ceva ce nu stii. Le vei da de lucru colegilor mei dar pana marti e f mult.

| untu a răspuns:

Poti sa te duci neaparat acum la urgente sa te trateze imediat fara sa astepti sa te duci la medicul de familie!